חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אודות שומע תפילה

מה עושים עמותת "שומע תפלה" בחצות הלילה ליד שריד בית המקדש – הכותל המערבי?

המקום: רחבת הכותל המערבי, השעה: חצות הלילה, עשרות יהודים נאספים כמידי לילה אל המקום המוכר ביותר והקדוש ביותר בעולם. כל אחד וענייניו, כל אחד וצרכיו, זה מתפלל תפילה זכה וזה לומד, זה שר וזה מתפלל תפלת ערבית, אחר קורא פרקי תהלים והאחרון בכלל תייר, מצלם ומביט סביבו משתאה.

רק בפינה אחת, עומדת קבוצה אחת, על פניהם נראים חברי הקבוצה בעלי צורה והדר, תלמידי חכמים שיראת ה' נראית על פניהם, אך ראו זה פלא, הם אינם מתפללים על עצמם כלל וכלל. הכירו, זה כולל "שומע תפילה" שייסדו רבנים חשובים שליט"א, ובראשם הרה"ג ר' ראובן צבי כהנא שליט"א, ועומד תחת הפיקוח של הרה"ג רבי שמאי קהת הכהן גרוס שליט"א מחשובי הרבנים בירושלים, בעל שו"ת "שבט הקהתי", למטרה אחת בלבד: להיות לפה של לימוד ותפלה, לאלא שאינם מסוגלים כבר ללמוד ולהתפלל, שזקוקים ללימוד שלו.

לאלו שנפטרו מן העולם עריריים ולא זכו להניח אחריהם זרע של קיימא…

לשם כך בדיוק נוסד כולל "שומע תפלה". במקום הקדוש ביותר, המקודש והעתיק מקור כל התפלות, בזמן המקודש ביותר חצות הלילה – או אז נפתחים שערי שמים ושערי רחמים לרווחה, באותו שעה בה "דין" הופך ל"רחמים" כשהמלך הקב"ה עובר מכסא דין לכסא רחמים.

בדיוק בשעה הזו, מתקבצים יחדיו חברי הכולל, אנשים תלמידי חכמים, שבמשך כל היום עוסקים בתורה וביראת שמים, ומקדישים עוד שעות של "חסד של אמת" ולומדים ומתפללים ושופכים שיח לפני בורא עולמים, במקום של השראת השכינה שלא זזה משם לעולם, לזכותם ולעילוי נשמתם של אלו שלא הניחו אחריהם זרע של קיימא.

לאחר הלימוד המיוחד הם מקדישים שעה מיוחדת לתפילה ותחנונים!

לא על עצמם או על בני ביתם, אלא עליך. על מי שזוכה להיות שותף במצוה נעלה זו של "חסד של אמת". הם מתפללים סדר תפלה שתקנו רבותינו הצדיקים מדורי דורות, תפלות ותחינות הנאמרות כבר מאות בשנים, כולל מזמורי תהלים שתקנם דוד המלך, ובסיום התפילה המרגשת הם מזכירים את השמות ומתחננים בפני בורא עולם, מכל הלב, מכל הנשמה, וזועקים לישועה.

כבר לימדונו רבותינו התנאים הקדושים, עד היכן הולכת כוחה וגבורתה של תפלת ריעים, "המתפלל בעד חברו", עד כדי שהם אמרו, גם אם נגזר בשמים חלילה גזרה רעה על האדם, אבל אם אחרים מצטערים בצרתו, הם המה אשר מבכים את מצבו, והם בתור אנשים זרים מתחננים בעדו במקום שמשם לא זזה השכינה מעולם, יכולה היא התפלה הזאת לבקוע עד השמים, עד כסא הכבוד, ולהעביר את רוע הגזרה.

כח מיוחד ונשגב ביותר יש לתפילה מיוחדת זו, כאשר מלמעלה מצטרפים לתפילות אותם נשמות קדושות וטהורות עליהם לומדים ומתפללים מידי יום, הם מצטרפים ומבקשים למעלה שיחזירו טובה לאלו שעשו טובה לנשמתם!

סדר הלימוד והתפילות

כולל שומע תפילה פועל בכל ערב בשעת חצות הלילה ליד שריד בית מקדשינו הכותל המערבי, ובער"ש וחג בצהרים, כך יוצא שנמצאים שמה 7 ימים בשבוע כולל שבתות וחגים.

הנהלת "שומע תפילה" הוציאה חוברת מיוחדת עבור הלימוד והתפילות, ובה פרקי הזוהר המדברים מגודל קדושת הכותל המרבי, שיר השירים, פרק שירה, נשמת, מי שברך מיוחדת עבור התורמים המבקשים להזכירם בכותל המערבי, וכן תיקון חצות ותפילות שונות.

שקיפות מלאה

עמותת "שומע תפילה" גאה להציג התנהלות כנה וישרה, עם שקיפות מלאה בכל מגוון תחומי הפעילות.
עמותת "שומע תפילה" מובילה כבר כמה שנים פעילות עניפה בכל מה שקשור ל"חסד של אמת". מכלול תחומי הפעילות דורש כמובן משאבים עצומים.

מימון הפעילות השוטפת והמיוחדת מגיע אך ורק באמצעות תרומות של נדיבי עם, יהודים רבים ויקרים הנוטלים עמנו זכות ושותפות בתרומות גדולות וקטנות, כל אחד כפי יכולתו.

כל אחד רוצה לראות שתרומתו אכן משרתת את המטרה ופועלת את פעולתה. בעמותת שומע תפילה הנכם יכולים להיות רגועים שתרומתכם אכן פועלת עבורכם ולזכותכם בשותפות אמיתית וכנה, שותפות של אמת, "חסד של אמת" כפשוטו.

אישורים ומסמכים

התנהלות הכנה של העמותה מזכה אותה מידי שנה בתעודות ניהול תקין, תעודות המעידות על שקיפות מלאה, יעילות מירבית והצלחה במימוש המטרות.

תעודת רישום העמותה
אישור ניהול ספרים
אישור ניהול תקין
אישור ניכוי מס

גלריה

דילוג לתוכן